Lokata a może konto oszczędnościowe

Obecnie mało kto przechowuje własne pieniądze w mieszkaniu. Pewnym jest, że tego typu rozwiązanie nie jest dobre. Jednak najistotniejszym powodem dla którego przekazujemy pieniądze do banku, jest możliwość ich powiększania. Właściwie dobrany bank może nam zapewnić niezmienny wzrost gotówki. Oczywiście zwyczajne konta bankowe są nisko oprocentowane i by zyskać dobrze jest szukać doskonalszego rozwiązania. Warto z pewnością myśleć o lokacie albo koncie oszczędnościowym w chwili gdy nasze oszczędności są znaczne. Wiadomo, że im większa kwota, tym więcej dostaniemy przy procentowym podliczaniu odsetek.

Jeśli jednak mamy nieznaczną sumą, również lepiej opłaca się, by kwota ta wzrastała, aniżeli stała w miejscu, albo co najmniej korzystne malała, gdy wybierzemy bank w którym musimy płacić za prowadzenie rachunku. Zwykle lokaty są silniej oprocentowane aniżeli konta oszczędnościowe. Lokaty posiadają jednak duży minus. Musimy dać wybraną kwotę do całkowitej dyspozycji banku na umówiony czas. W tym okresie nie możemy z naszych pieniędzy korzystać. Dla bardzo wielu ludzi jest to nieporęczne i zwykle jeżeli już decydują się na lokaty, to zamawiają te na krótki czas. Konto oszczędnościowe gwarantuje nam nieprzerwany dostęp do finansów. Zwykle raz w okresie rozliczeniowym możemy przelewać z takiego konta całkowicie za darmo dowolną sumę. Możemy również na takie konto wpłacić pieniądze w dowolnej chwili. Niestety ta usługa pociąga za sobą słabsze zyski. Trzeba więc rzetelnie przemyśleć, czy na pewno na sto procent będziemy potrzebowali całej sumy w najbliższym okresie, bo może się zdarzyć że lokata jest dla nas idealnym rozwiązaniem.

Komentarze do “Lokata a może konto oszczędnościowe”

  • ProMaster pisze:

    Według mnie wybór lokaty albo konta oszczędnościowego zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim czy chcemy swoje środki ulokować na dłuższy okres, czy tylko na chwilę. Jak na dłuższy to najlepiej wybrać lokatę z dobrym oprocentowaniem. Konta oszczędnościowe mają zwykle niewielkie oprocentowanie ale pieniądze mamy zawsze pod ręką.


Najnowsze komentarze
Kategorie
Ankieta o konto bankowe

Czy korzystasz z bankowości internetowej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...