Miniratki i inne atrakcje

Współcześnie coraz częściej pojawiają się atrakcje w stylu dobrze wszystkim znanej miniratki, czy też możliwości kupowania i płacenia ratami. Jest to zjawisko bardziej niebezpieczne niż można sobie wyobrazić i warto wiedzieć, że to nie do końca wymarzone rozwiązanie. Sprawa wygląda tak, że dzięki nazwaniu czegoś mini, czy płaceniem ratami, obniża się radykalnie naszą czujność. Myślimy sobie, cóż złego może nam zrobić taka maleńka ratka. Ludzie którzy z tego rozwiązania korzystają mogą szybko wpaść w błędne koło, z którego bardzo trudno jest się wydostać. Po pierwsze warto zauważyć, że jeśli bierzemy kredyt w banku, podpisujemy poważną umowę z człowiekiem w garniturze, w naszym umyśle zapala się czerwone światło.

Zastanawiamy się czy aby na pewno dobrze robimy, czy sobie poradzimy. Zdajemy sobie od początku do końca sprawę, że kredyt to ryzyko, pojawiają się obawy. Jeśli jednak kupujemy coś na raty, a umowę podpisujemy z miłym kasjerem, zamiast obawy, mamy wrażenie, że nam się poszczęściło. W końcu dzięki dobrej woli sklepu, możemy mieć coś na co nas w ogóle nie stać. Na początku zaczyna się od małych kwot. Zauważamy, że fajnie mieć coś drogiego, nowego, a małe kwoty nie obciążają naszego budżetu. Nie sumując tych rat, zaczynamy kupować coraz więcej na raty i w pewnym momencie nie zauważamy, że ich suma jest tak duża, że nie jesteśmy w stanie jej spłacić. Chociaż na początku oferta była fantastyczna, może doprowadzić do bankructwa. Najlepiej więc kupujmy jedynie to na co nas stać.

Komentarze do “Miniratki i inne atrakcje”

  • Marzena pisze:

    Banki coraz częściej oferują kredyty nazywając je miniratkami aby klientowi kojarzyło się to z tym, że będzie płacił jakieś minimalne raty a wcale tak nie jest. Są to po prostu chwyty marketingowe, więc trzeba kilka raty przejrzeć umowę żeby później się nie rozczarować. A w telewizji dopiski na temat kredytów są zawsze praktycznie niezauważalne.


Najnowsze komentarze
Kategorie
Ankieta o konto bankowe

Czy korzystasz z bankowości internetowej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...